Wizualizacja wnętrza jest inną usługą od projektu 3D zleconego architektowi. Co ważne, nie każdy projektant posiada taką usługę w swojej ofercie. W poniższym artykule wyjaśnię, na czym polega różnica i pomogę Ci sprawdzić, której formy potrzebujesz.

Czym jest wizualizacja wnętrza mieszkania lub domu?

Mówiąc skrótowo, wizualizację warto zamówić wtedy, gdy wiesz, jak wnętrze ma wyglądać, ale chcesz je przed urządzaniem zobaczyć. Innymi słowy wizualizacje tworzy się po to, by pomóc osobom mającym trudności z wyobraźnią przestrzenną, przenieść wizję do postaci „obrazu”. To rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy dokładnie wiesz, jak ma wyglądać wnętrze. Nie otrzymasz zatem dodatkowego wsparcia ze strony architekta, a to wiąże się z popełnieniem wielu błędów – często kosztownych. Dzieje się tak, ponieważ wizualizacji nie wykonuje projektant czy architekt, ale grafik. Taka osoba doskonale przedstawi Twoje wyobrażenie o aranżacji, ale wcale nie musi posiadać wiedzy o ergonomii, doborze materiałów czy w ogóle realności takiej inwestycji.

Projekty 3D wnętrz powstają w mojej pracowni za pomocą nowoczesnych programów komputerowych, dlatego wszystkie wizualizacje możesz zobaczyć w pełnym wymiarze i wysokiej jakości. Wszystko po to, żeby wyobrażenie o aranżacji było jak najbardziej realistyczne.

Czym jest projekt 3D wnętrza mieszkania lub domu?

Projekt 3D wnętrza jest z jednej strony wizualizacją, z drugiej – jak sama nazwa wskazuje – projektem wnętrza. Tego typu usługę wykonuje już nie grafik, a architekt. Moja rola również nie ogranicza się tylko do projektowania i aranżacji pomieszczeń – na życzenie wykonuję także projekty 3D wnętrz, które możesz zobaczyć tutaj. A o tym, jak dokładnie wygląda proces, który kończy się powstaniem projektu 3D, przeczytasz w kilku punktach poniżej.

  • Zanim zacznę realizację takiej usługi, zawsze przeprowadzam dogłębną rozmowę z klientem. Pytam o potrzeby i oczekiwania, staram się sprawdzić, jaki styl aranżacji dana osoba preferuje czy też jakie ma hobby. A to tylko część zagadnień, które poruszam. Wychodzę z założenia, że im lepiej Cię poznam, tym lepszy projekt będę w stanie wykonać.
  • Po rozmowie przechodzę do przygotowania prostych koncepcji aranżacji wnętrza. Spośród nich wspólnie z klientem przeprowadzam „burzę mózgów”, czyli szukamy trafnych elementów i odrzucamy te, które okazały się niedopasowane do oczekiwań. Dopiero na tej podstawie powstaje układ funkcjonalny, który wizualizuję na rzucie. Z niego natomiast będą wynikać m.in. wymiary mebli, ich lokalizacja, odległości i układ ścian.
  • Kolejny etap to propozycja konkretnych mebli i wstęp do wyboru dodatków. Efekt tej części zobaczysz w postaci wizualizacji, która jednak różni się od tej, która jest opisana na początku artykułu – powstaje ona bowiem na podstawie dokładnego planu.
  • W tym miejscu przychodzi pora na dokumentację techniczną, nazywaną także wykonawczą. To najważniejszy element późniejszej realizacji projektu. Na taką dokumentację składają się zwykle rysunki umiejscowienia elektryki (oświetlenia, gniazd), układu podłóg czy wycena zabudowy kuchennej. Na koniec pozostają też usługi dodatkowe, jak lista materiałów budowlanych czy nazwy konkretnych produktów. Na tym etapie kończy się projekt i zaczynają usługi dodatkowe, takie jak np. nadzór autorski nad realizacją projektu wnętrza.

Projekt 3D jest z jednej strony wizualizacją, z drugiej – jak sama nazwa wskazuje – projektem wnętrza. Tego typu usługę wykonuje już nie grafik, a architekt.

Jak wygląda projekt wnętrza 3D?

Projekty 3D wnętrz powstają w mojej pracowni za pomocą nowoczesnych programów komputerowych, dlatego wszystkie wizualizacje możesz zobaczyć w pełnym wymiarze i wysokiej jakości. Wszystko po to, żeby wyobrażenie o aranżacji było jak najbardziej realistyczne. Wizualizacje zaprojektowanych wnętrz, które możesz zobaczyć tutaj, są bardzo zbliżone do ostatecznego wyglądu pomieszczenia. A oto kilka przykładów:

Dorota Bykowska. Projekt wnętrza 3D Bydgoszcz
Dorota Bykowska. Projekt wnętrza 3D Bydgoszcz
Dorota Bykowska. Projekt wnętrza 3D Bydgoszcz
Dorota Bykowska. Projekt wnętrza 3D Bydgoszcz
Dorota Bykowska. Projekt wnętrza 3D Bydgoszcz
Dorota Bykowska. Projekt wnętrza 3D Bydgoszcz