Salon

Niezależnie od tego, ile posiadasz metrów do dyspozycji, salon powinien być wizytówką każdego domu i mieszkania. Musi być reprezentacyjny, przyjazny oraz jasny. Z artykułu dowiesz się, jaki wybrać kolor na ściany, jak pomalować sufit oraz jakie wybrać oświetlenie, aby salon wydawał się większy. Podpowiadam także, które triki aranżacyjne przydają się najbardziej w przypadku niewielkich wnętrz.

czytaj więcej

Jak urządzić salon na poddaszu?

W nowych domach na poddaszu aranżuje się zwykle wyłącznie strefę nocną. Poddasze można jednak wykorzystać na samodzielne mieszkanie. Jak zaplanować i urządzić salon pod skosami? Podpowiadam, jakie wybrać materiały wykończeniowe oraz jak dobrać wyposażenie.

czytaj więcej

Jak urządzić salon z kuchnią (aneksem kuchennym)?

Aneks kuchenny zwykle nie ma sporej powierzchni, więc wymaga dużej pomysłowości, przy jednoczesnym stosowaniu zasad ergonomii. Z drugiej strony musi być estetyczny i dopasowany do pozostałej części strefy dziennej. Jak urządzić salon i otwartą kuchnię, aby wnętrze było harmonijne i funkcjonalne? Podpowiadam poniżej.

czytaj więcej

Jak zaprojektować i urządzić salon? Zasady i inspiracje

Salon jest miejscem szczególnym w każdym domu. To tutaj zbiera się cała rodzina i goście, aby wspólnie spędzić czas. Salon musi być zatem nie tylko reprezentacyjny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Im większą powierzchnię mamy do dyspozycji, tym łatwiej będzie ją zaaranżować. Jeżeli nie posiadamy zbyt dużego salonu, warto powiększyć go poprzez np. wyburzenie ściany do kuchni czy jadalni.

czytaj więcej

Salon w stylu nowoczesnym – jak urządzić? GALERIA

Jasny, minimalistyczny, przestronny i funkcjonalny – taki powinien być salon urządzony w nowoczesnym stylu. Jeśli chcesz, aby był miejscem odpoczynku po całym dniu, a dodatkowo preferujesz wyposażenie o dynamicznych liniach, które wykończone są np. chromem lub stalą nierdzewną, styl nowoczesny w salonie jest dla Ciebie idealną propozycją.

czytaj więcej