Armatura łazienkowa od Jaquar to produkty słynące z najwyższych walorów technicznych. Ta wiodąca światowa marka znana jest z doskonałości w zakresie innowacji i technologii. Najlepsze standardy wykonania zapewniają światowej klasy produkty dla wymagających klientów, którzy poszukują nowoczesnej armatury łazienkowej.

Gdyby nie nowe technologie i wysokie walory techniczne zastosowane w armaturach łazienkowych, oszczędzanie wody nie było by możliwe. Jaquar, jako główny światowy producent produktów łazienkowych doskonale zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności gospodarowania zasobami wody. Zastosowane w produktach ograniczniki przepływu to rewolucyjna technologia, dzięki której baterie i prysznice oszczędzają nawet 80% wody bez uszczerbku na przepływie. Ograniczniki przepływu dostosowują przepływ w warunkach niskiego i wysokiego ciśnienia i za każdym razem zapewniają taki sam przepływ objętościowy.

Inne innowacyjne rozwiązanie od Jaquar to prysznice z napowietrzeniem posiadające wbudowany mikser powietrza, który miesza powietrze i wodę w taki sposób, że krople prysznica są lżejsze, ale większe. Ta rewolucyjna technologia pomaga prysznicom Jaquar zaoszczędzić do 30% wody bez pogorszenia komfortu kąpieli pod prysznicem.

Najnowsze rozwiązania techniczne zastosowane są w baterii z zaworami czasowymi, która umożliwiają przepływ tylko określonej ilości (750 ml) wody za każdym naciśnięciem spustu. Mechanizm ten zapobiega nie tylko marnowaniu wody podczas każdego użycia, ale także zapewnia łatwość obsługi. Inną nowością są baterie sensoryczne z technologią, która pozwala wodzie płynąć tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz i zamyka ją, gdy tylko odsuniesz ręce, czego rezultatem są zerowe straty wody.

Przyjrzyjmy się również systemom spłukującym Jaquar. Są one wyposażone w system podwójnego spłukiwania umożliwiają stosowanie kombinacji 3/6 litrów wody lub 2/4 litrów wody, w zależności od wielkości twojej spłuczki. Zawór beta firmy Jaquar ma na celu zaoszczędzenie 50-60% wody dziennie.

Innowacyjne jest zastosowanie szkliwa antybakteryjnego (to dodatkowy fluoropolimer w szkliwie), który jest stosowany w miskach i umywalkach. Zapewnia następujące korzyści: tworzy silną hydrofobową barierę, która zapobiega gromadzeniu się bakterii i zarazków. Dodatkowo pokrywa powierzchnię ceramiki powłoką trwałą i wysoce odporną na zabrudzenia, oleje i płyny.

Nowoczesne rozwiązania techniczne zastosowane są też w kształcie i powierzchni deski, która jest odporna na zmiany temperatury, nie odkształca się ani nie rozwarstwia się przy użyciu, a specjalny smar stosowany jest w zawiasach w celu zapewnienia długotrwałej funkcjonalności. Wszystko zostało sprawdzone w czasie testu obciążeniowego 400 kg dla WC i 100 kg dla umywalek. Udowodniono, że produkty są tak precyzyjnie wykonane i zaprojektowane zgodnie z tak rygorystycznymi standardami jakości, że są objęte 10-letnią gwarancją.

Niezwykle ważne są użyte w armaturach łazienkowych Jaquar – perlatory. Urządzenia, które mieszają powietrze z wodą, aby zapewnić miękki i płynny przepływ. Ten zintegrowany perlator o strukturze plastra miodu zapewnia ochronę przed gromadzeniem się kamienia, a zintegrowana powłoka przeciw zatykaniu się baterii filtruje osady i cząsteczki kurzu.

I o czym nie można zapomnieć myśląc o najwyższej jakości walorach technicznych w armaturach? O głowicach, które są sercem każdej baterii i odpowiadają za kontrolowanie przepływu wody. Głowice Jaquar są przystosowane do żywotności na pół miliona cykli, aby zapewnić dłuższą i bezproblemową eksploatację do 20 lat (biorąc pod uwagę 60-70 operacji dziennie).

Szeroki kąt dźwigni zapewnia wysoki komfort i bezproblemową, płynną pracę. Aby uniknąć pęknięcia - trzpień głowicy wykonany jest z mosiądzu, a nie z tworzywa sztucznego. Działają płynnie nawet w wysokich temperaturach (85 stopni) i w różnych warunkach ciśnienia (0,5-5 bar), a duża grubość warstwy (nikiel: 10 mikronów i chrom: 0,3 mikrona) zapewnia wytrzymałość na ekstremalne warunki klimatyczne i wodne.


Dzięki tym wspaniałym i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, połączeniu ergonomicznych kształtów, współczesnych stylów i precyzyjnego wykończenia - armatury łazienkowe Jaquar fascynują miliony klientów na całym świecie. Takie są fakty – firma Jaquar wyposaża ponad 2,4 mln łazienek rocznie.

Jaquar Group to firma założona w 1960 roku. Jej strategia opiera się na najwyższych standardach jakości, estetyce i dążeniu do przekraczania oczekiwań klientów. Obecnie Jaquar Group jest obecna w Polsce ze swoimi produktami w segmencie łazienek premium i luksusowych z markami Jaquar i Artize Zarówno dla sektora mieszkaniowego, jak i handlowego na całym świecie, jako jedno miejsce docelowe dla wszystkich produktów łazienkowych.

https://www.jaquar.pl/