Sypialnia

Najczęściej przed problemem wydzielenia miejsca do spania w salonie stają mieszkańcy kawalerek. Czasami takie rozwiązanie może być również konieczne, gdy chcemy zapewnić dorastającym dzieciom własny pokój, a na przeprowadzkę do większego mieszkania jeszcze nas nie stać. Wbrew pozorom, taki układ może być komfortowy i ciekawy pod względem aranżacyjnym.

czytaj więcej

Jak urządzić sypialnię w małym pokoju?

Małe pomieszczenia przysparzają wiele problemów z właściwym zagospodarowaniem przestrzeni. Niezbędne wyposażenie sypialni, jak łóżko i szafy, zajmują sporo miejsca – w efekcie sfery wolnej od mebli jest niewiele. Są jednak skuteczne sposoby na to, aby aranżacja małej sypialni była wygodna, a wnętrze wydawało się większe.

czytaj więcej

Jak urządzić sypialnię ze skosami (na poddaszu)?

Kluczem do dobrej aranżacji sypialni na poddaszu jest dobry projekt wnętrza oraz funkcjonalne i solidnie wykonane meble. Urządzając takie pomieszczenie najważniejsze jest dobre zagospodarowanie przestrzeni pod skosami i zapewnienie poczucia przestronności. W jaki sposób można to zrobić? Podpowiadam poniżej.

czytaj więcej

Jak wybrać szafę, aby dowolnie zaplanować jej wnętrze?

Porządkowanie rzeczy oraz ubrań, które masz w domu to ważna rzecz, aby poczuć się dobrze i nie szukać potrzebnych elementów garderoby godzinami, kiedy na przykład spieszysz się do pracy. Im większe jest pomieszczenie i im więcej rzeczy, tym pokaźniejszą szafę możesz wybrać, ale jej kształt można dopasować również do stylu pomieszczenia i kształtu pokoju.

czytaj więcej

Jak zaprojektować i urządzić sypialnię? Zasady i inspiracje

Projektowanie sypialni musisz zacząć o dokonania niezbędnych pomiarów oraz oceny kształtu pomieszczenia. Pod uwagę należy także wziąć stopień nasłonecznienia oraz to, jakie ogólne wrażenie sprawia to wnętrze. Dopiero po tym etapie możesz przejść do projektu i aranżacji sypialni. Z artykułu dowiesz się, jakie są podstawowe zasady projektowania tego wnętrza oraz jak je dobrze urządzić.

czytaj więcej

Projekt nowoczesnej sypialni. Poradnik i gotowe zestawy z Agata Meble, Forte, IKEA

Nowoczesna sypialnia odznacza się przede wszystkim wygodą i minimalizmem. W takim wnętrzu nie może zabraknąć pojemnej garderoby, dużego łóżka, pięknych tkanin i nowoczesnego oświetlenia. Dodatki natomiast – mimo, że nie grają tutaj głównej roli – mogą skutecznie ocieplić całą aranżację. Jak urządzić nowoczesną sypialnię, jakie wybrać meble i ile to kosztuje? Podpowiadam poniżej.

czytaj więcej