Salon

Niezależnie od tego, ile posiadasz metrów do dyspozycji, salon powinien być wizytówką każdego domu i mieszkania. Musi być reprezentacyjny, przyjazny oraz jasny. Z artykułu dowiesz się, jaki wybrać kolor na ściany, jak pomalować sufit oraz jakie wybrać oświetlenie, aby salon wydawał się większy. Podpowiadam także, które triki aranżacyjne przydają się najbardziej w przypadku niewielkich wnętrz.

czytaj więcej

Jak urządzić salon na poddaszu?

W nowych domach na poddaszu aranżuje się zwykle wyłącznie strefę nocną. Poddasze można jednak wykorzystać na samodzielne mieszkanie. Jak zaplanować i urządzić salon pod skosami? Podpowiadam, jakie wybrać materiały wykończeniowe oraz jak dobrać wyposażenie.

czytaj więcej

Jak urządzić salon z kuchnią (aneksem kuchennym)?

Aneks kuchenny zwykle nie ma sporej powierzchni, więc wymaga dużej pomysłowości, przy jednoczesnym stosowaniu zasad ergonomii. Z drugiej strony musi być estetyczny i dopasowany do pozostałej części strefy dziennej. Jak urządzić salon i otwartą kuchnię, aby wnętrze było harmonijne i funkcjonalne? Podpowiadam poniżej.

czytaj więcej

Jak zaprojektować i urządzić salon? Zasady i inspiracje

Salon jest miejscem szczególnym w każdym domu. To tutaj zbiera się cała rodzina i goście, aby wspólnie spędzić czas. Salon musi być zatem nie tylko reprezentacyjny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Im większą powierzchnię mamy do dyspozycji, tym łatwiej będzie ją zaaranżować. Jeżeli nie posiadamy zbyt dużego salonu, warto powiększyć go poprzez np. wyburzenie ściany do kuchni czy jadalni.

czytaj więcej

Lampa wisząca czy lampa podłogowa? Oświetlamy strefę relaksu

Strefa relaksu, najczęściej przewidujemy dla niej miejsce w salonie. Tuż obok znajduje się wydzielona przestrzeń do pracy, a jeszcze dalej rozkładana wersalka. Mamy zatem do dyspozycji wielofunkcyjny salon, w którym to chcemy sprawić, by strefa relaksu wysuwała się na prowadzenie. Nie była tłem, a głównym centrum atrakcji, spotkań towarzyskich, intymnych rozmów, jak i chwil spędzanych tylko we dwoje, pełnych wymownego milczenia. W jaki sposób oświetlić tę część salonu? Postawić na lampę wiszącą czy lampę podłogową?

czytaj więcej

Salon w stylu nowoczesnym – jak urządzić? GALERIA

Jasny, minimalistyczny, przestronny i funkcjonalny – taki powinien być salon urządzony w nowoczesnym stylu. Jeśli chcesz, aby był miejscem odpoczynku po całym dniu, a dodatkowo preferujesz wyposażenie o dynamicznych liniach, które wykończone są np. chromem lub stalą nierdzewną, styl nowoczesny w salonie jest dla Ciebie idealną propozycją.

czytaj więcej

Tapety dekoracyjne w aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz i ozdabianie własnego mieszkania lub domu to często nie lada wyzwanie. Choć każdy z nas ma w głowie mniej lub bardziej dokładną wizję tego, jak chciałby mieszkać, o tyle zrealizowanie pomysłu może być już trudniejsze. Jeżeli szukamy nietypowych i ciekawych rozwiązań do własnego M warto zainteresować się położeniem na ścianie tapety zamiast kolorowej farby. Choć jest to motyw znany już od dawna, o tyle współczesne techniki druku są w stanie dać nam efekty, o jakich nawet nie mamy odwagi marzyć. Jak zatem wykorzystać tapetę dekoracyjną do aranżacji wnętrz? Na co zwrócić uwagę wybierając motyw? W jaki sposób możemy znacząco odmienić wygląda pokoi w naszym domu?

czytaj więcej