Blog

Warto wiedzieć

5 największych błędów podczas urządzania mieszkania i domu

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom albo mieszkanie wyglądały świetnie przez wiele lat, ten artykuł jest dla Ciebie. Wymieniam w nim najczęstsze błędy, z jakimi spotkałam się w ciągu wielu lat mojej pracy zawodowej w roli architekta. Naprawa tych błędów może być kosztowna, dlatego warto poświęcić na zaznajomienie się z nimi 5 minut.

czytaj więcej

5 zasad dobrze zaprojektowanego mieszkania i domu

Dobrze zaprojektowane mieszkanie lub dom oznacza maksymalne dostosowanie wszystkich elementów do potrzeb mieszkańców. Dlatego do każdego projektu należy podchodzić indywidualnie. Istnieje jednak kilka zasad, które pozwolą Ci stworzyć wnętrza komfortowe i estetyczne.

czytaj więcej

Antresola w 6 krokach: od projektu po aranżację

Jeśli jesteś posiadaczem wysokich pomieszczeń, grzechem byłoby tej wysokości nie wykorzystać. 😉 A najlepszym na to sposobem jest modna, praktyczna i niedroga w realizacji antresola. Nie musimy już samodzielnie jej budować, ale np. kupić gotową w IKEI. Jeśli nie zależy Ci na szybkim efekcie, spróbuj jednak wykonać taką konstrukcję na własną rękę. Dzięki temu zaprojektujesz antresolę według swojej wizji i potrzeb, a tym samym unikniesz rozczarowania. W artykule podpowiadam, jak krok po kroku zaprojektować antresolę, jakie wybrać materiały, jak zbudować konstrukcję i na koniec, jak zaaranżować to szczególne miejsce.

czytaj więcej

Aranżacja łazienki na poddaszu – 5 kluczowych zasad

Łazienka na poddaszu do duże wyzwanie, nawet dla projektanta. Skosy bardzo komplikują funkcjonalne ustawienie sprzętów, armatury łazienkowej i szafek. Aby dobrze zaplanować taką łazienkę, niestety trzeba posiadać dużą wiedzę o materiałach wykończeniowych i elementach technicznych. Poniżej przedstawię kilka podstawowych zasad, których zawsze należy się trzymać przy aranżacji łazienki pod skosami.

czytaj więcej

Aranżacja i projekt biura - wpływa na efektywność pracy?

Biuro ma pomagać pracownikom w skupieniu, pobudzać ich do kreatywności, ale także relaksować i obniżać stres. Aby tak się stało, przestrzeń biurowa musi być czymś więcej, niż klasycznym open space. Jaki projekt i aranżacja biura będzie najlepiej wpływać na efektywność pracy, przeczytasz w artykule.

czytaj więcej