Porady

5 największych błędów podczas urządzania mieszkania i domu

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom albo mieszkanie wyglądały świetnie przez wiele lat, ten artykuł jest dla Ciebie. Wymieniam w nim najczęstsze błędy, z jakimi spotkałam się w ciągu wielu lat mojej pracy zawodowej w roli architekta. Naprawa tych błędów może być kosztowna, dlatego warto poświęcić na zaznajomienie się z nimi 5 minut.

czytaj więcej

5 zasad dobrze zaprojektowanego mieszkania i domu

Dobrze zaprojektowane mieszkanie lub dom oznacza maksymalne dostosowanie wszystkich elementów do potrzeb mieszkańców. Dlatego do każdego projektu należy podchodzić indywidualnie. Istnieje jednak kilka zasad, które pozwolą Ci stworzyć wnętrza komfortowe i estetyczne.

czytaj więcej

Antresola w 6 krokach: od projektu po aranżację

Jeśli jesteś posiadaczem wysokich pomieszczeń, grzechem byłoby tej wysokości nie wykorzystać. 😉 A najlepszym na to sposobem jest modna, praktyczna i niedroga w realizacji antresola. Nie musimy już samodzielnie jej budować, ale np. kupić gotową w IKEI. Jeśli nie zależy Ci na szybkim efekcie, spróbuj jednak wykonać taką konstrukcję na własną rękę. Dzięki temu zaprojektujesz antresolę według swojej wizji i potrzeb, a tym samym unikniesz rozczarowania. W artykule podpowiadam, jak krok po kroku zaprojektować antresolę, jakie wybrać materiały, jak zbudować konstrukcję i na koniec, jak zaaranżować to szczególne miejsce.

czytaj więcej

Aranżacja mieszkania przez architekta w Warszawie – to już standard?

Ta dziedzina z roku na rok staje się wyraźnie coraz bardziej popularna. Więcej osób kupuje mieszkania od deweloperów, a spora część z nich decyduje się na zlecenie projektu tego surowego wnętrza profesjonaliście. W Warszawie z mocno wzrastającym trendem projektowania wnętrz mamy do czynienia od około 5-10 lat, jednak teraz owa moda przechodzi w… świadomość.

czytaj więcej

Architekt wnętrz w Bydgoszczy – coraz chętniej zatrudniamy projektantów

Jeszcze nie tak dawno urządzając mieszkanie czy dom, większość osób szukała jedynie inspiracji pośród propozycji aranżacji znajdujących się w sieciach meblarskich, jak np. IKEA. Dziś natomiast coraz częściej marzymy o wnętrzach, które będą nie tylko ładne, ale i funkcjonalne, oryginalne czy ponadczasowe. Nic więc dziwnego, że ostatnie lata pokazują większe zainteresowanie usługami architektów wnętrz.

czytaj więcej

Chcesz zwrócić towar z IKEA, Castorama, Leroy Merlin, JYSK? Sprawdź warunki

Warunki zwrotów w popularnych sieciach budowlanych i meblarskich, takich jak Castorama, IKEA, Leroy Merlin, JYSK. Chyba każdy choć raz zrobił nietrafione zakupy – jak z tego wybrnąć? Które produkty zwrócimy łatwo? Jakie są terminy? Czy można zwrócić towar bez opakowania lub używany? Podpowiadam w artykule. Poradnik dotyczy zwrotów w sklepach stacjonarnych – nie internetowych!

czytaj więcej

Co może zrobić dla nas architekt i projektant wnętrz? Zakres usług, cenniki

Czym tak naprawdę zajmują się projektanci wnętrz? Czy mogą jedynie zaprojektować mieszkanie i przedstawić koncepcję? Nic bardziej mylnego. W zakres usług architektów wnętrz wchodzi szereg prac, które sprawiają, że właściciel domu lub mieszkania praktycznie nie musi zajmować się aranżacją. Z poniższego artykułu dowiesz się zatem, co dokładnie może zrobić dobry projektant wnętrz.

czytaj więcej